Kosmetyki dla kobiet po 60tce

Wbrew pozorom potrzeby skóry nie maleją, ale rosną wraz z wiekiem. Kobiety po 60tce również powinny używać odpowiednich kosmetyków, aby utrzymać swoją skórę w dobrej kondycji i wciąż dobrze wyglądać. Na co powinny zwrócić szczególną uwagę?

 

Kosmetyki dla starszych kobiet powinny być dobierane na tej samej zasadzie, co w przypadku młodszych kobiet. Każdy z nich powinien być dopasowany do potrzeb skóry. Skóra starszych kobiet jest wiotka i mało elastyczna, należy więc wybierać produkty, które przywrócą jej dawną jędrność. W tej roli świetnie sprawdzają się chociażby preparaty zawierające w swoim składzie kolagen. To naturalne białko budulcowe naszego organizmu, odpowiadające właśnie za elastyczność skóry.

 

W kosmetyczce kobiety po 60tce powinny znaleźć się przede wszystkim kremy pielęgnacyjne. Absolutne minimum to krem na dzień i na noc, warto jednak zaopatrzyć się także w krem pod oczy, dobry krem do rąk oraz krem do szyi i dekoltu. Każdy z nich powinien być przeznaczony specjalnie dla cery bardzo dojrzałej lub kobiet po 60tce. Tylko wtedy zawarte w nich składniki będą rzeczywiście skuteczne i przyczynią się do poprawy wyglądu skóry. Nawet po 60tce Twoja twarz może wyglądać młodo i promiennie!

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 9.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Kosmetyki dla kobiet po 60tce, 9.0 out of 10 based on 2 ratings