Konferencja – opieka nad przewlekle chorymi

W Warszawie 12 maja miała miejsce konferencja naukowa poświęcona opiece nad przewlekle chorymi. Organizatorem konferencji byli Centrum Ekologii Człowieka i Bioetyki UKSW i Katedra Bioetyki WFCH UKSW.

 

Opieka nad osobami przewlekle chorymi jest niewątpliwie trudna i wymagająca, szczególnie jeśli odbywa się w warunkach domowych. Sprawowanie jej jest niemożliwe bez dysponowania odpowiednio szeroką wiedzą. Podstawowym celem konferencji było przekazanie jej uczestnikom właśnie tej wiedzy.

 

Konferencja składała się z części teoretycznej i praktycznej. Teoria była podzielona na trzy bloki: Chory w domu wymagający stałej opieki, Zagadnienia prawne związane z końcem życia, Towarzyszenie choremu umierającymi. Wszystkie wykłady i prelekcje poruszały bardzo trudne tematy, trzeba jednak przyznać, że osoby, które na co dzień zajmują się opieką nad przewlekle chorymi uznawały je za bardzo przydatne.

 

W ramach części praktycznej odbywały się warsztaty. Prowadzili je wykwalifikowani przedstawiciele firm zajmujących się produkcją sprzętu i artykułów pielęgnacyjnych. Prezentacja produktów, które mają w swojej ofercie była doskonałym uzupełnieniem części teoretycznej.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)