Kiełki – źródło zdrowia

Wielu z nas kiełki kojarzą się przede wszystkim z maniakami zdrowego odżywiania i odchudzaniem. Wydaje się nam, że ich wyhodowanie jest pracochłonne i w gruncie rzeczy nie warte zachodu. Tymczasem kiełki to prawdziwa skarbnica zdrowia, z której powinniśmy czerpać pełnymi garściami.

 

Kiełki zawierają ogromne ilości skumulowanych składników odżywczych. Zjedzenie garści kiełków przynosi naszemu organizmowi równie duże korzyści, co zjedzenie kilkunastu warzyw. To naturalny substytut dla suplementów diety kupowanych w aptekach!

 

Hodowla kiełków jest prosta i problemowa. Możemy kupić gotową kiełkownicę w sklepie bądź też przygotować ją samodzielnie, wykorzystując w tym celu słoik z przedziurkowaną pokrywką oraz gazę.

 

Nasiona na kiełki powinny być starannie dobrane. W żadnym razie nie powinniśmy wykorzystywać w swojej hodowli zwykłych nasion sprzedawanych w sklepie jako przeznaczone do wysiewania w ogrodzie, ponieważ są one zaprawiane substancjami, które chronią je przed pleśnią. Powinniśmy wybierać nasiona przeznaczone specjalnie do kiełkowania. Obecnie można je znaleźć w wielu sklepach ogrodniczych, ponieważ kiełki stają się coraz popularniejsze.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)