Kalorie w alkoholu

Planując zgubienie kilku zbędnych kilogramów, zwykle staramy się ograniczać spożywanie tłuszczów i cukrów. Zapominamy jednak o wyeliminowaniu z diety alkoholi, tymczasem ich kaloryczność bywa naprawdę wysoka.

 

Jeden mililitr czystego alkoholu to aż 7 kalorii. Oznacza to, że litr zawiera aż 7000 kalorii. Oczywiście nikt nie spożywa spirytusu w czystej postaci, ani w tak dużych ilościach, jednak te liczby zdecydowanie mówią same za siebie.’

 

Problem jest tym poważniejszy, że kalorie zawarte w alkoholach to tzw. puste kalorie. Oznacza to, że nasz organizm nie potrafi ich efektywnie obserwować. Bardzo prawdopodobne jest więc, że odłożą się w postaci dodatkowej tkanki tłuszczowej.

 

Za rozkładanie alkoholu w organizmie odpowiadają związki odpowiedzialne również za spalanie tłuszczu. Po suto zaprawianej imprezie Twój organizm w pierwszej kolejności rozprawi się z alkoholem, rezygnując tym samym na pewien czas z rozkładania tłuszczów. Na efekty nie trzeba będzie długo czekać, tym bardziej, że alkohol wzmaga apetyt. Niewielu z nas potrafi sobie odmówić chipsów, paluszków, czy kiełbaski z grilla, gdy pijemy piwo czy kolorowe drinki. O ile sam alkohol nie jest więc zbyt tuczący, o tyle skutki jego pica i owszem.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)