Jak wybrać dobry zakład pogrzebowy?

Na co dzień ich nie widzimy lub w ogóle nie zwracamy uwagi na ich usługi. Udajemy się do nich wyłącznie w razie potrzeby, a ich praca wydaje się dla nas wielką tajemnicą. Zakłady pogrzebowe – bo o nich mowa, zajmują się kompleksową organizacją ceremonii pogrzebowych. Ważne jest to, aby wybrać taki dom pogrzebowy, który zorganizuje pochówek zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Jest kilka wskazówek, którymi powinniśmy się kierować wybierając zakład pogrzebowy.

Pogrzeb nie jest dla nikogo przyjemnością. Choć sama ceremonia pogrzebowa nie trwa długo, to przygotowania do niej mogą zająć często wiele dni. Aby wszystko przebiegało zgodnie z powszechnie obowiązującymi standardami oraz naszymi oczekiwaniami, musimy wybrać firmę świadczącą usługi pogrzebowe. Wbrew pozorom nie jest to prosta sprawa, gdyż wiele firm wychodzi z założenia, że klienci i tak do nich trafią. Takie myślenie powoduje różnego rodzaju problemy, które wychodzą najczęściej w trakcie pogrzebu.

Ważne doświadczenie oraz podejście do klienta

Podstawowym kryterium, jakim powinniśmy się kierować przy wyborze domu pogrzebowego jest doświadczenie osób, które nim kierują. Powinny być to osoby kompetentne, znające specyfikę branży oraz preferujący indywidualne podejście do każdej z osób, które zgłaszają się ze swoimi kłopotami. Bardzo ważną zaletą jest elastyczne podejście zakładu pogrzebowego do organizacji ceremonii, a także oczekiwań rodziny zmarłego.

Dużą zaletą może się tu okazać brak sztywnej oferty oraz cennika. Wiele zakładów pogrzebowych chcąc przyciągnąć klientów lub utrzymać swoją pozycję na rynku proponuje niestandardowe usługi. Choć pochówek bliskiej osoby nie jest momentem na eksperymentowanie oraz szukanie oszczędności, to powinniśmy zwrócić uwagę na to, co dom pogrzebowy oferuje nam chociażby w ramach usług dodatkowych.

Dodatkowe usługi

Choć może wydać się to dziwne, zakłady pogrzebowe również prześcigają się w proponowaniu wszystkiego, co może spowodować, że rodzina zmarłego będzie zadowolona. Mimo bólu, jaki odczuwamy po stracie bliskiego, ofertę oraz cenę za pogrzeb trzeba rozważyć racjonalnie. W trakcie rozmowy warto zapytać o możliwość transportu ciała, jego przechowanie, ubiór, kwiaty, a także pozostałe dodatki.

Podstawową sprawą jest ustalenie daty pogrzebu lub kremacji. Następnie trzeba się zająć wyborem trumny. Dobry zakład, jak na przykład dom pogrzebowy DALIA, powinien zaproponować swoją ofertę ze wskazaniem na produkty, które są dobre jakościowo i cieszą się popularnością. Jeżeli pracownicy dom pogrzebowego namawiają nas wyłącznie na najdroższe rzeczy, powinno to zwrócić naszą uwagę i niepokój. Trzeba więc uważać na to, jakie decyzje się podejmuje i zachować zdrowy rozsądek.

Nie tylko cena się liczy

Kolejną sprawą jest podejście pracowników zakładu pogrzebowego. Już podczas pierwszej rozmowy można wyczuć, jaka będzie współpraca. Pamiętajmy, że to w głównej mierze od nas samych zależy, jak będzie wyglądał pochówek. To zakład pogrzebowy ma za zadanie dopasować się do naszych potrzeb, a nie odwrotnie.

Musimy być przekonani o tym, że pracownik zakładu pogrzebowego nie wywiera na nas presji, nie pogania w sprawie podejmowania decyzji oraz nie narzuca własnych rozwiązań. Nikt z nas nie lubi przecież być stawiany pod ścianą, zwłaszcza w tak trudnym momencie.

Wybierając zakład pogrzebowy kierujemy się własną opinią. Biorąc pod uwagę wszystkie szczegóły dotyczące oferty, ceny oraz podejścia do klienta wybierzmy firmę, która będzie w stanie zorganizować godny pochówek.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Jak wybrać dobry zakład pogrzebowy?, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.