Jak wspomóc proces rehabilitacji?

Ciężki uraz, poważna choroba ograniczająca lub wykluczająca możliwość ruchu powodują, że stawy i mięśnie nie funkcjonują tak, jak powinny. Chory powinien poddać się wówczas wszechstronnej rehabilitacji pod okiem specjalistów.

Pozytywny wpływ na zdrowie pacjenta

Chory, który zmuszony jest do leżenia w łóżku, powinien mieć możliwość wykonywania kilku prostych ruchów i ćwiczeń, aktywizujących jego mięśnie do pracy. Pomocne w tym okazuje się łóżko rehabilitacyjne w sklepie Juventas, które można tam nabyć. Przeznaczone jest ono zarówno do użytku w warunkach domowych, jak i w placówkach medycznych i opiekuńczych. Wyposażono je w wiele udogodnień , które ułatwiają rehabilitację – tak dla pacjenta, jak i jego opiekuna.

Meble specjalistycznego tego typu stworzono z myślą o osobach, które potrzebują długotrwałej opieki. Nowatorskie rozwiązania sprawiają, że rehabilitacja przebiega bez zakłóceń.

Do czego przydatne są łóżka rehabilitacyjne?

Zadaniem łóżka rehabilitacyjnego jest przede wszystkim zapewnienie komfortowego, wygodnego wypoczynku pacjentom. Pamiętajmy, że takie łóżko długo służy chorym, dlatego musi mieć solidny materac. Profesjonalne łóżko rehabilitacyjne powinno być wyposażone w elektryczną regulację poszczególnych jego części przy pomocy pilota. Pacjent może samodzielnie podnieść oparcie, czy nogi, jeśli zajdzie taka potrzeba, a opiekun bez wysiłku może posadzić chorego.

Łóżko przeznaczone dla chorej osoby, przechodzącej rehabilitację powinno być również bezpieczne. Taką cechę nadają mu barierki zabezpieczające przed wypadnięciem chorego na podłogę oraz koła antystatyczne z blokadą, która uniemożliwia niekontrolowane przesuwanie się łóżka po pokoju. Łóżka rehabilitacyjne powinny być trwałe i funkcjonalne, a przy tym wygodne.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.