Jak utrzymać zdrową sylwetkę z małym dzieckiem?

Kiedy rodzi się dziecko nasz świat może wywrócić się do góry nogami. Oczywiste, że nie nasze potrzeby teraz będą najważniejsze, a naszego dziecka. To właśnie na nim będziemy musieli skupić największa uwagę i starać się zapewnić mu jak najlepszy rozwój, oraz jak najlepszy byt. Nie możemy jednak całkowicie w tej sytuacji zapomnieć o sobie. To niesamowicie ważne, by również o swoje potrzeby zadbać w czasie pierwszych i kolejnych miesięcy życia dziecka. To czas, w którym przecież organizm kobiet wymagać będzie również rehabilitacji. Nie można tego pominąć i skupić się jedynie na dziecku.

Przede wszystkim czas po narodzinach dziecka nie powinien być pretekstem do rezygnacji z aktywności fizycznej. Jeżeli na przykład biegaliśmy wcześniej, to i teraz po porodzie nie powinno nam to sprawiać problemu. Jeżeli tylko nasze ciało jest już w miarę silne, a trudny okres kilku tygodni po porodzie minął, możemy rozpocząć przygotowania kondycyjne. W przyszłości natomiast przydadzą się nam chociażby wózki do biegania. To genialne rozwiązanie, które umożliwia nam bieganie z dzieckiem.

Oczywiście takie rozwiązanie wymaga również od nas zastosowania zdrowego rozsądku. Posiadając wózki do biegania będziemy zapewne musieli nieco zmienić nasze trasy biegowe i unikać takich chociażby gdzie jest zbyt wielu ludzi. Będzie to dla nas zarówno niewygodne jak i niebezpieczne tak dla nas jak i przede wszystkim dla dziecka znajdującego się w wózku. Niemniej jednak wózki do biegania przydadzą się na przykład do biegania na wyznaczonych trasach biegowych, albo też w mniej uczęszczanych parkach. Pamiętajmy jednak by nie ryzykować takich biegów jeżeli nasze dziecko nie czuje się zdrowo. Od tego momentu nie odpowiadamy jedynie za swoje zdrowie w czasie biegu, ale także za jeszcze jedno, co zrozumiałe dla nas zapewne cenniejsze od własnego.

Bieganie z dodatkowym obciążeniem jakim są wózki do biegania nie będzie się specjalnie dla nas niczym różniło, ale polecamy rozpocząć raczej od truchtania, aniżeli dużych treningów. Posiadając wózki do biegania będziemy musieli również liczyć się z faktem, że w wielu sytuacjach z racji kaprysu dziecka będziemy musieli wstrzymać trening. Oczywiście nieco czasu zajmie nam przygotowanie się także do takich biegów, bo jednak bieganie z wózkiem nieco różnić się będzie technicznie od klasycznego biegu w pojedynkę.

Szybko jednak zapewne przyswoimy pewne zmiany i dojdziemy do perfekcji. Dzięki takim rozwiązaniom jak wózki do biegania możemy dbać o swoją formę i kondycję również w przypadku kiedy jesteśmy świeżo upieczonymi rodzicami. Pokażmy sobie i innym, że to nie jest czas na rezygnację ze swojego życia i swoich pasji.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.