Jak uchronić się przed grypą?

Jesień i zima to już tradycyjnie okres przeziębień i grypy. Jeśli odpowiednio wcześnie zadbamy o to, by się przed nimi zabezpieczyć, być może w tym roku uda się nam ich uniknąć.

Przede wszystkim warto zadbać o to, by zaszczepić się przeciwko grypie. Punkty szczepień działają w każdym mieście i można się w nich zaszczepić praktycznie od ręki. Szczepienie należy powtarzać co roku, ponieważ wirusy grypy mutują i szczepionka z zeszłego roku może nie być już wystarczająco skuteczna.

Warto pamiętać również o wspieraniu swojego układu immunologicznego, który jesienią i zimą ma szczególnie dużo pracy. Zamiast zażywać kolejne cudowne leki i suplementy diety, powinniśmy zmienić swój styl życia na taki, który będzie bardziej przyjazny naszemu organizmowi. Jeśli to możliwe, powinniśmy ograniczyć stres, któremu na co dzień jesteśmy poddawani. Nasza dieta powinna być bogata w owoce i warzywa. Nie należy zapominać także o niezbędnej dawce aktywności fizycznej.

Przestrzegając tych prostych zasad, znacznie zwiększamy szanse na ustrzeżenie się przed chorobą. Jeśli mimo wszystko zachorujemy, nie powinniśmy lekceważyć objawów choroby. Pamiętaj, że powikłania po grypie mogą nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje, nawet w postaci zagrożenia życia.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

One Comment

 • zdrowyduch commented on 14 listopada 2012

  Powikłania mogą być naprawdę duże, dlatego ja to raczej polecam udanie się od razu do lekarza. Dobry lekarz rodzinny – czyli tzw. pierwszego kontaktu na pewno doradzi na pierwsze objawy grypy coś poza typowym mlekiem z miodem czy herbatką z czosnkiem.
  Jakby nie patrzeć lekarz to lekarz.:)

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.