Jak pozbyć się okularów i soczewek kontaktowych?

blikpolWiele osób noszących okulary lub soczewki kontaktowe nie zdaje sobie sprawy z tego, że istnieje prosty i skuteczny sposób na trwałe usunięcie takich wad widzenia jak krótkowzroczność, dalekowzroczność czy też astygmatyzm.

Okulistyka w ostatnich latach poczyniła bardzo duże postępy. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i wykorzystaniu lasera możliwe stało się trwałe korygowanie wielu wad wzroku, co dla pacjentów oznacza brak konieczności noszenia okularów i soczewek kontaktowych. Jest to niezwykle istotna wiadomość m.in. dla pilotów, kierowców, architektów, których wady widzenia nierzadko eliminowały z życia zawodowego.

Co ważne, technologie o jakich mowa są dostępne również w Polsce. Specjalistyczne centra medyczne takie jak sopocki Blikpol oferują swoim pacjentom możliwość skorzystania z zabiegów, które trwale poprawią komfort widzenia. Najnowocześniejszy sprzęt wykorzystywany na całym świecie, a także znakomici okuliści z wieloletnim doświadczeniem, dają gwarancję skuteczności zabiegu.

Laserowa operacja oczu umożliwia usunięcie takich wad jak krótkowzroczność, dalekowzroczność oraz astygmatyzm, jak również – pod warunkiem dysponowania odpowiednimi laserami – presbiopia (starczowzroczność) . Laserowa korekcja jest zabiegiem chirurgicznym, który wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, poprzez zakropienie oczu środkiem znieczulającym. Zabieg ten polega na poprawieniu, za pomocą specjalistycznego lasera, kształtu rogówki ludzkiego oka. Dzięki takiej korekcie, promienie świetlne wpadające poprzez oko skupiane są dokładnie na siatkówce oka, co przekłada się na poprawę ostrości widzenia. Zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut, a pacjent jeszcze w ten sam dzień jest zwykle wypisywany do domu.

Choć ingerencja laserem w ludzkie oko wydaje się na pierwszy rzut nomen omen oka niebezpieczna, to wbrew pozorom tego typu procedury charakteryzują się niezwykle wysokim poziomem bezpieczeństwa, popartym dwudziestoletnią historią i niezwykle długą listą patentów i usprawnień. Także ryzyko powikłań i skutków ubocznych po zabiegu jest dużo mniejsze niż w przypadku tradycyjnych operacji chirurgicznych. Obawy pacjentów o to, że w wyniku działania lasera oślepną są nieuzasadnione. Na ponad 30 milionów przeprowadzonych zabiegów nie było ani jednego takiego przypadku na świecie.

Decydując się na laserową korektę widzenia warto wybierać jedynie renomowane i sprawdzone kliniki i centra medyczne, dysponujące bardzo zaawansowanymi laserami i urządzeniami diagnostycznymi. Tylko one bowiem dają gwarancję pełnego profesjonalizmu i skuteczności zabiegu.

Warto mieć świadomość, że tego typu zabiegi korekcyjne przestały być luksusem, na który mogą sobie pozwolić tylko najbogatsi ludzie biznesu. Obecnie zabiegi te dostępne praktycznie dla każdego, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę przyszłe oszczędności płynące z braku potrzeby zakupu szkieł kontaktowych, płynów do nich, bądź okularów oraz możliwość rozbicia kosztu zabiegu na raty.

Pozbycie się wady wzroku jeszcze nigdy nie było tak proste i tak bezpieczne jak dziś.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Jak pozbyć się okularów i soczewek kontaktowych?, 10.0 out of 10 based on 3 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.