Jak naturalnie dbać o cerę?

Problemy ze skórą twarzy potrafią niejednego wpędzić w kompleksy. Stres, nieodpowiednia dieta, zły sposób oczyszczania cery, to wszystko składa się na to, że nasza twarz nie wygląda jak ta z telewizyjnych reklam. W przypadku nagłych sytuacji staramy się zatuszować wszystko kosmetykami, które reklamowane są jako „skuteczne” i „szybkie w działaniu”. Jednak czy tak jest naprawdę?

Cera wymaga delikatnej i dokładnej pielęgnacji. Należy pamiętać o podstawowych rytuałach rano, by umyć starannie twarz, odpowiednio nawilżyć, a makijaż nakładać w graniach rozsądku. Wieczorem nie wolno zapominać o zmyciu makijażu, ponieważ nie ma nic gorszego niż pozostałości noszonego cały dzień podkładu, a brud i kurz, który zebrał się na powierzchni skóry jest świetną pożywką dla bakterii, które robią z naszą skórą straszne rzeczy! Zaskórniki i trądzik, to częsty problem nie tylko powodowany zmianami hormonalnymi czy złą dietą, ale również kosmetykami z nieodpowiednim składem.

Ważną kwestią są również produkty, jakich używamy do pielęgnacji cery. W przypadku, kiedy jest ona wrażliwa i podatna na podrażnienia z pomocą przyjdą kosmetyki naturalne. Czym różnią się od tych oferowanych przez znanych producentów? Przede wszystkim ilością zawartych składników naturalnych. Substancją czynną są ekstrakty z roślin, naturalne olejki lub wody roślinne pochodzące z upraw organicznych. Dzięki temu kosmetyki naturalne zawierają cenne preparaty, które są nie tylko wolne od nawozów sztucznych, pestycydów, ale również skuteczne.

W produktach, które są masowo dostępne w sklepach zazwyczaj znajdują się substancje, które są pochodnymi przemysłu petrochemicznego. Zostawiają one na skórze delikatną powłoczkę uniemożliwiającą oddychanie, co często prowadzi do trądziku i zaskórników. Na próżno wydawać pieniądze na kosmetyczkę i oczyszczanie twarzy, jeżeli kosmetyki, jakich używamy będą powodowały powracanie tego problemu. Również zapach produktów przeznaczonych do pielęgnacji twarzy nie jest oparty na naturalnych olejkach eterycznych czy wyciągach roślinnych. Do uzyskania pięknego zapachu stosowanych jest około 200 substancji chemicznych, które do naturalnych na pewno nie należą.

Jeżeli mamy cerę wrażliwą, podatną na podrażnienia lub problemy skórne, wtedy należy o wiele bardziej przykładać się do jej pielęgnacji i nawilżania. Dobrze jest też zainwestować w kosmetyki naturalne, które oparte na bazie wyciągów z roślin i olejków sprawią, że skóra nie będzie musiała „walczyć” ze śladami pozostawianymi przez sztuczne substancje.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.