Jak jeść, żeby czuć się dobrze?

Coraz więcej Polaków przykłada wagę do jakości posiłków, które spożywa. To cieszy jednak powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na to, co jemy, ale także, w jaki sposób to jemy. Sposób spożywania posiłków jest niemal równie ważny jak ich skład. O czym warto pamiętać, jedząc?

 

Przede wszystkim należy jeść powoli. Chwytanie w biegu kanapki, czy hot-doga jest niedopuszczalne. Rano powinno się wstawać wcześniej, by mieć czas na spokojne zjedzenie śniadania. W pracy czy w szkole powinniśmy wygospodarować przerwę na lunch.

 

Jedząc, należy dokładnie rozdrabniać poszczególne kęsy. Dzięki temu będą się znacznie łatwiej trawiły. Rozdrobnienie jedzenia sprzyja też lepszemu wchłanianiu cennych składników, które zawiera.

 

Jeśli to możliwe, należy jadać o regularnych porach i zachowywać jednakowe odstępy między posiłkami. Zaleca się, by jadać posiłki nie rzadziej niż trzy godziny. Nasz dzienny jadłospis powinien więc uwzględniać śniadanie, lunch, obiad, podwieczorek i kolację, przy czym śniadanie i obiad powinny być najbardziej obfite. Trzygodzinny odstęp należy zachować także między zjedzeniem kolacji, a snem. Zapewni nam to dobre trawienie i spokojny sen w ciągu nocy.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.