bra

Jak dobrać rozmiar biustonosza?

Wiele kobiet nawet nie zdaje sobie sprawy, jak duży wpływ na stan ich biustu ma odpowiednio dobrany rozmiar biustonosza. W Polsce dominuje przekonanie, że większość pań ma biust w standardowym rozmiarze 75B i właśnie takie staniki najlepiej sprzedają się w sklepach. Rzeczywistość jest jednak nieco inna.

Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że mały obwód pod biustem nie musi równać się małej miseczce. W dobrych sklepach z bielizną z łatwością zaopatrzymy się chociażby w biustonosze w rozmiarze 65D.

braDrugim krokiem ku doborowi biustonosza w odpowiednim rozmiarze jest prawidłowy pomiar obwodu pod i w biuście. Aby dobrze podtrzymywać biust, biustonosz powinien być dobrze dopasowany pod biustem. Mierząc ten obwód zaciskamy miarkę możliwie mocno, a do wyniku dodajemy dodatkowe 2 cm. Z kolei obwód w biuście należy mierzyć luźno. Dopiero na podstawie tak otrzymanych wyników, możemy ustalić rozmiar miseczki jako różnicę między tymi dwoma rozmiarami.

Dobór biustonosza to nie wszystko, równie ważny jest jego zakup. Biustonosze w nietypowych rozmiarach dostępne są tylko w dobrych sklepach, a ich zakup wiąże się ze sporymi kosztami. Pamiętaj jednak, że to inwestycja w Twój wygląd. Już po przymierzeniu biustonosza stwierdzisz z pewnością, że dzięki niemu Twój biust prezentuje się znacznie lepiej.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)