Jak dbać o skórę w ciąży?

Ciąża to specjalny czas, kiedy przyszła mama może skupić się na przygotowaniach do macierzyństwa. W tym czasie wiele kobiet uczęszcza na lekcje do szkoły rodzenia, gdzie uczą się jak dbać o maluszka i jak powinien przebiegać poród. Wiele kobiet nie pamięta o tym, żeby prawidłowo zadbać o swoją skórę, która jest narażona nie tylko na rozstępy i utratę elastyczności, ale także na przesuszenie lub zwiększone przetłuszczanie spowodowane zmianami hormonalnymi.

Nawilżenie skóry

Wiele kobiet z bardzo suchą skórą w czasie ciąży zauważa, że ich skóra jest lepiej nawilżona. Zdarza się też, że przetłuszczająca się cera normalizuje się i nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Nie dajcie się jednak zwieść chwilowej poprawie! Wszystko to jest efektem burzy hormonów, która szaleje w organizmie ciężarnej, nie można zapominać o prawidłowym oczyszczaniu oraz nawilżaniu skóry. Jeżeli się o tym zapomni to w momencie kiedy hormony wrócą do normalnego stanu cera może prezentować się bardzo nędznie. W czasie ciąży i połogu skóra potrafi reagować alergicznie na wiele składników, które wcześniej nie robiły na niej żadnego wrażenia. Ważne jest aby wybierać delikatną pielęgnację – w tym doskonale sprawdzą się produkty dla noworodków, zwłaszcza serie apteczne, które zawierają minimalne ilości składników mogących uczulić. Na pewno warto wybierać dobrej jakości produkty, taniej można je kupować w hurtowniach kosmetycznych takich jak mensabeauty.pl.

Ważnym aspektem pielęgnacji ciężarnego ciała jest unikanie rozstępów i zwiotczenia skóry. Rozstępy, które pokażą się raz trudno jest usunąć i najczęściej jest to możliwe jedynie w początkowej ich fazie, kiedy są jeszcze świeże. Jak poznać nowo powstałe rozstępy? Najczęściej maja one czerwony lub ciemnofioletowy kolor. Z wiekiem bledną i stają się brązowe lub białe, w takim momencie ich usunięcie jest praktycznie niemożliwe przy pomocy kosmetyków.

Najlepszą metodą uniknięcia rozstępów jest regularne i mocne nawilżanie skóry. Skóra nawilżona jest bardziej elastyczna i lepiej poddaje się rozciągnięciu. Istnieje wiele produktów aptecznych i drogeryjnych przeznaczonych dla kobiet w ciąży. Na pewno godnymi uwagi są produkty z olejkiem migdałowym, który ma doskonałe właściwości nawilżająco-ujędrniające. Właśnie z tego powodu można go znaleźć w wielu kremach, możliwe jest także samodzielne go używanie zamiast balsamu do ciała, olejek migdałowy jest bezpieczny i można go stosować także na brodawki oraz na delikatną, dziecięcą skórę.

Odpowiednio dobrane ampułki do zabiegów i kosmetyki w trakcie ciąży na pewno pomogą zachować młodość i jędrność skóry. Dbać o nią można zacząć już w pierwszym trymestrze ciąży – im wcześniej tym lepiej!

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Jak dbać o skórę w ciąży?, 9.0 out of 10 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.