zima

Jak dbać o siebie zimą?

Zima to trudny czas dla naszego organizmu. To właśnie wtedy szczególnie często zapadamy na przeziębienia, anginy i grypy. Krótkie dni i mała ilość promieni słonecznych, które do nas docierają sprawiają, że nasze samopoczucie bardzo często również nie jest najlepsze. Jak sobie radzić w takiej sytuacji, nie zachorować i nie wpaść w zimową depresję?

zimaPodstawa to budowanie odporności. Zimą szczególnie ważna jest odpowiednio skomponowana dieta, z dużą ilością warzyw i owoców bogatych w witaminę C. Możesz też wspomagać się suplementami diety w formie tabletek lub syropów.

Pamiętaj też, by zadbać o stopy. To one bardzo często ulegają przemoczeniu czy zmarznięciu wskutek złego doboru obuwia. Jeśli zdarzy Ci się wrócić do domu z mokrymi, zimnymi stopami, natychmiast zdejmij przemoczone skarpetki i umieść stopy w misce z gorącą wodą. Dzięki temu szybko się rozgrzejesz.

Aby nie dać się zimowej depresji, musisz zadbać o drobne przyjemności każdego dnia. Postaraj się każdego wieczoru wygospodarować choć pół godziny na robienie tego, co lubisz najbardziej. W ten sposób znacznie łatwiej będzie Ci znieść wszelkie niedogodności związane z zimą, a oczekiwanie na wiosnę stanie się znacznie łatwiejsze.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)