Jak być pięknym zimą?

Niskie temperatury za oknem nie zachęcają do wychodzenia z domu. Niestety, w praktyce niewielu z nas ma taką możliwość. Nawet jeśli nasz pobyt na zewnątrz ogranicza się wyłącznie do spaceru od drzwi domu do samochodu, powinniśmy zadbać o zabezpieczenie skóry przed mrozem. W przeciwnym razie możemy doprowadzić do bolesnych podrażnień.

Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w odpowiednie ubrania, które stanowią barierę ochronną dla naszego ciała. Oprócz ciepłej kurtki, powinniśmy mieć na sobie rękawiczki, czapkę i szalik. Grube skarpetki i buty, które nie przepuszczają wilgoci również są mile widziane.

Odkryte części ciała najlepiej jest zabezpieczać przy użyciu zimowych kosmetyków. Na twarz nakładamy krem natłuszczający. Pamiętajmy też o uszach, które często są pomijane w zimowej pielęgnacji. Szczególnej troski wymagają też nasze usta. Pokrywamy je ochronną warstwą balsamu przed wyjściem w domu i powtarzamy aplikację, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Warto pamiętać także o regularnych zabiegach regenerujących, które pozwolą skórze szybciej się odbudować. Każdego dnia nakładamy na twarz krem nawilżający. Używamy go również do pielęgnacji dłoni. Jeśli skóra jest bardzo przesuszona, możemy nałożyć na nią maseczkę intensywnie regenerującą.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.