Imbir, a choroba lokomocyjna

Wakacje w pełni. Wielu z nas planuje w tym okresie różnego rodzaju podróże. Niestety, choroba lokomocyjna potrafi je skutecznie utrudnić. Aby złagodzić jej objawy, nie trzeba wcale sięgnąć po mocne leki. Równie skuteczne okazuje się stosowanie naturalnych preparatów bazujących na imbirze lekarskim.

 

Tego rodzaju preparaty powinny być stosowane mniej więcej na godzinę przed planowaną podróżą. Zawarte w nich substancje czynne pobudzają wydzielanie śliny i soków trawiennych. Niwelują przykre objawy spowodowane chorobą lokomocyjną, likwidują więc ryzyko nudności, wymiotów i zawrotów głowy.

 

Warto zaznaczyć, że skuteczność imbiru w walce z chorobą lokomocyjną jest naukowo udowodniona. Testowano je między innymi na marynarzach, którzy w czasie sztormu byli na morzu. Potwierdziła ją Komisja Europejska, która na podstawie dowodów medycznych uznała, że imbir to skuteczny naturalny lek na chorobę lokomocyjną.

 

Dzięki temu, że imbir to naturalny środek, jego stosowanie jest w pełni bezpieczne. Z powodzeniem mogą stosować go nawet dzieci, w przypadku których zastosowanie tradycyjnych leków na chorobę lokomocyjną dostępnych w aptekach jest ograniczone.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)