Ile kosztuje pobyt w sanatorium?

Osoby po 60tym roku życia bardzo chętnie korzystają z możliwości wyjazdów do sanatoriów. To dla nich szansa na podreperowanie zdrowia i zmianę otoczenia, która dobrze wpływa na samopoczucie. Co warto wiedzieć o takim wyjeździe? I przede wszystkim – jak wiele kosztuje taka przyjemność?

 

Jeśli zdecydujemy się na pobyt w sanatorium, które podpisało umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, fundusz zapłaci za zabiegi lecznicze, którym będziemy poddawani, jeśli dziennie nie będzie ich więcej niż trzy oraz za wyżywienie. Z własnej kieszeni będziemy musieli natomiast opłacić dojazd i część kosztów związanych z zakwaterowaniem. Zwykle koszty te plasują się na poziomie ok. 20 zł za dzień. Do tego trzeba doliczyć opłatę klimatyczną oraz uzdrowiskową, których suma nie powinna przekroczyć 5 zł dziennie.

 

Decydując się na pobyt w sanatorium, możemy korzystać również z dodatkowych zabiegów, jednak będziemy musieli zapłacić za nie z własnej kieszeni. Koszt wykonania poszczególnych zabiegów jest zróżnicowany i uzależniony przede wszystkim od czasu ich trwania oraz sprzętu wykorzystywanego przy ich przeprowadzaniu. Cena najprostszych zabiegów plasuje się na poziomie kilkunastu złotych za zabieg.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)