Idzie wiosna, czas się ruszyć!

Po zimie spora część z nas narzeka na dodatkowe kilogramy, które raczej nie dodają uroku naszym ciałom. Warto pomyśleć o ich zgubieniu, nie tylko po to, by poprawić swój wygląd, ale również dla zdrowia. Od czego zacząć?

 

morning-training-1432131-mPodstawa to zapewnienie swojemu organizmowi dodatkowej dawki ruchu. Jeśli do tej pory nie ćwiczyliśmy, nie ma sensu zapisywać się na zajęcia na siłowni dla zaawansowanych. Wystarczy, jeśli wybierzemy się na dłuższy spacer z psem. Zdaniem specjalistów, aby utrzymać swój organizm w dobrej kondycji trzy raz w tygodniu przez około godzinę powinniśmy zapewniać mu wysiłek o średniej intensywności.
Warto popracować również nad swoją dietą. Podstawa to wyeliminowanie z niej wszelkich niezdrowych przekąsek. Rezygnujemy zatem z chipsów, paluszków i ciasteczek. Nie musimy jednak zupełnie odmawiać sobie przyjemności. Samodzielnie upieczona drożdżówka, jedzona raz w tygodniu w rozsądnych ilościach raczej nie powinna nam zaszkodzić.

 

Sporo uwagi powinniśmy także poświęcić napojom, które na co dzień spożywamy. Kawosze powinni zmniejszyć ilość swojego ulubionego napoju do dwóch filiżanek dziennie. Zamiast kawy powinni pić ziołowe herbaty i świeżo wyciskane soki owocowe, które mają zdecydowanie lepszy wpływ na nasz organizm.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.