Grzybica – objawy, leczenie

Grzybica to jedna z najbardziej uciążliwych chorób skórnych. Zwykle atakuje stopy. Każdy z nas jest narażony na zarażenie się nią, nawet jeśli prowadzi bezpieczny, higieniczny tryb życia, dlatego warto dowiedzieć się, jak ją rozpoznawać i leczyć.

 

Rozwojowi grzybów sprzyjają miejsca ciepłe i wilgotne. Wystarczy więc, że przez długi czas będziemy chodzić w dopasowanych, nieprzewiewnych butach. Grzybicą możemy zarazić się również od innych osób, na przykład w czasie wizyty na basenie, czy w saunie, gdy nasze stopy mają kontakt z podłożem, po którym wcześniej chodziła chora osoba.

 

Jak objawia się grzybica? Jej najbardziej charakterystyczne objawy to przesuszenie i łuszczenie się skóry między palcami. Jednocześnie pojawia się świąd i nieprzyjemne uczucie pieczenia. Im szybciej zareagujemy na początkowe objawy grzybicy, tym większa szansa, że uda nam się jej pozbyć, zanim rozprzestrzeni się na inne części stopy.

 

Leczenie grzybicy polega na zastosowaniu odpowiednio dobranych leków przeciwgrzybicznych. Nie obędzie się bez wizyty u lekarza i stosowania się do jego zaleceń. Nie warto wierzyć, że uda nam się pozbyć grzybicy dzięki stosowaniu domowych sposobów. Eksperymentując z nimi, odwlekamy początek leczenia i narażamy się na ryzyko dalszego rozwoju choroby.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.