Domowe leczenie hemoroidów może przynieść ulgę

Hemoroidy to bardzo nieprzyjemna dolegliwość. Jest to nic innego, jak po prostu żylaki odbytu. Ujawniają się one zazwyczaj w dojrzałym wieku, ale nie jest to żadna reguła. Co do przyczyn, to potrafią one być bardzo różne.

Czasami są to czynniki genetyczne, kiedy indziej wpływ nieodpowiednich pozycji ciała, przybieranych przez dłuższy czas, na hemoroidy wpływ ma też gorąc i upał i jest to oczywiście wpływ negatywny. Same uczucie, które powodują żylaki odbytu jest bardzo nieprzyjemne. Jest to pieczenie, palenie, swędzenie, czasami wręcz rozrywanie. Ból potrafi przybierać różne skale, od umiarkowanego po bardzo nieznośny. Warte wspomnienia jest też to, że jest to niestety dolegliwość bardzo krępująca. Większość osób dotknięta tym schorzeniem krępuje się udać na wizytę do lekarza, a zamiast tego ignoruje nasilający się problem, albo też próbuje domowych metod.

Gdy bowiem hemoroidy nie są zbyt zaawansowane, to znaczy pozostają wewnętrznymi żylakami odbytu, można próbować metod domowych. Na pewno zaleca się unikanie przebywania w wypiętej pozycji ciała, unikanie wysokich temperatur i skrajnego wysiłku fizycznego. Stosować można tak zwane nasiadówki, czyli wywary z łagodzących ziół, najczęściej rumianku, albo też przemywanie chorobowo zmienionych miejsc tym wywarem w formie kompresu.

Pomóc na pewno mogą też maści na hemoroidy, dostępne w aptece bez recepty. Są one zresztą szeroko reklamowane, więc na pewno każdy kojarzy ich nazwy. Powodują one zmniejszenie się obrzęku i ustanie pieczenia oraz swędzenia. Gdy jednak takie domowe leczenie hemoroidów nie przynosi skutku, trzeba już udać się do lekarza. Być może bowiem okaże się, że nasz stan jest już tak zaawansowany, że potrzebne będzie gumkowanie hemoroidów lub inny zabieg.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.