Dlaczego warto przestać palić?

Dlaczego palacz powinien przestać palić? Pytanie zadawane chyba odkąd tylko papierosy weszły w codzienność, i zostały określone, jako nałóg. Rzecz bardzo trudna do osiągnięcia, ale na pewno możliwa. Co ważniejsze, przydatna, człowiek jest w stanie osiągnąć niemożliwe, ale pod jednym warunkiem. Musi to przynieść głębszy cel. Czy rzucenie palenia taki posiada? Chciałem w pięciu argumentach pokazać, dlaczego warto rzucić palenie.

Po pierwsze, zdrowie i życie bliskich osób. Mało który palacz wie, że paląc w towarzystwie, naraża na o wiele większe problemy zdrowotne innych niż samego siebie, największych problemów nie sprawiają substancje wciągane z papierosem, ale wydychane, i wypuszczane w powietrze.

Kolejnym argumentem, za rzuceniem papierosów jest dość dużo pieniędzy, które zostają w kieszeni. Może nie przemawia to jakoś mocno do wielu osób. Ale w rodzinach, gdzie ledwo wiąże się koniec z końcem, a w których jeszcze ktoś pali, trudno jest o przetrwanie.

Trzecim argumentem za rzuceniem palenia będzie własne zdrowie. Nie na pierwszym miejscu, ale też bardzo ważne. Zdrowie jest jedną z ważniejszych rzeczy, jakie mamy, bez niego nie można nic zrobić. Warto je chronić, a na pewno nie oddawać go w ręce papierosów.

Czwartym wartym poruszenia tematem jest religia. Może to ona stanie się podporą, do rzucenia nałogu? Może to ona pokaże swoją ogromną moc i zmieni ludzkie życie.

W piątym argumencie zwrócić się można do młodzieży, która pali, to nie jest czymś fajnym ani dobrym. Niby wszystkiego w życiu trzeba spróbować, ale tylko spróbować, a nie wciągać się w nałogi.

W podsumowaniu chciałem powiedzieć jedną bardzo ważną rzecz. Do jednego może przemówić, inny zostawi to obojętnie, po rzuceniu palenia poczujesz się w końcu wolnym człowiekiem, to wolność jest jedną z ważniejszych wartości w naszym życiu, o którą trzeba tak mocno walczyć. Więc walczmy i nie poddawajmy się.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 7.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Dlaczego warto przestać palić?, 7.0 out of 10 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.