Dlaczego warto odwiedzić geriatrę?

Większość osób po 60tce zmaga się z całym szeregiem różnorodnych schorzeń. Najczęściej skarżymy się na problemy z sercem, stawami i cukrzycę. Rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, że aby skutecznie leczyć wszystkie te choroby nie musimy wcale odwiedzać całego sztabu specjalistów. Wystarczy jeden – geriatra.

 

Geriatra to lekarz specjalizujący się w leczeniu chorób charakterystycznych dla wieku starczego. Co więcej, jest on przygotowany do kontaktu z osobami starszymi i zrozumienia ich potrzeb. Nie da się ukryć, że w przypadku osób starszych taka wizyta przebiega zwykle inaczej niż w przypadku osób po 30tce czy 40tce.

 

Największą zaletą geriatrów jest to, że działają kompleksowo. Starają się znaleźć związek między poszczególnymi chorobami, tak by stworzyć całościowy obraz zdrowia pacjenta. Co więcej, bardzo często zwracają uwagę nie tylko na jego kondycję fizyczną, ale i samopoczucie, czy kondycję psychiczną. Dzięki temu stosowane przez nich metody leczenia są niezwykle skuteczne.

 

Niestety, znalezienie dobrego geriatry nie jest proste. W większości przychodni trudno znaleźć dobrego specjalistę z tego zakresu, przez co większość starszych ludzi wciąż odwiedza regularnie cały sztab różnych lekarzy.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 9.5/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Dlaczego warto odwiedzić geriatrę?, 9.5 out of 10 based on 2 ratings

One Comment

 • zdrowyduch commented on 28 stycznia 2013

  Szczególnie problematyczne mogą być w tym wieku problemu z sercem, więc nie tylko geriatra ogólny, ale i regularne badania: u kardiologa (tu zestawienie: polecany kardiolog), ortopedy, dentysty (tak tak…) i innych lekarzy, którzy jeśli nie lekami, to poratują starszą osobę radą jak o siebie dbać, czego unikać itd.
  To ważne…

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 4.0/5 (1 vote cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.