Dlaczego sport jest dla nas dobry?

O tym, że sport to zdrowie wie każdy. Dzieci uczą się o tym już w szkołach podstawowych. Hasłami o prozdrowotnym znaczeniu sportu bombardują nas również media. Co ciekawe, niewielu z nas potrafi jednak odpowiedzieć na pytanie, co konkretnie zapewnia nam sport i w jaki sposób przekłada się to na nasze zdrowie.

Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że sport pomaga w gubieniu zbędnych kilogramów. Tymczasem wiele groźnych chorób, takich jak miażdżyca czy nadciśnienie wiąże się właśnie z otyłością. Spalając tkankę tłuszczową, jednocześnie rozbudowujemy mięśnie i przyspieszamy swój metabolizm.

Aktywność fizyczna ma też doskonały wpływ na nasz układ krwionośny. Wspomaga pracę serca, zwiększając jego wydolność. Sport sprzyja produkcji dobrego cholesterolu, niezbędnego do prawidłowej pracy naszego organizmu. Redukuje natomiast poziom cukru we krwi.

Sport sprzyja ponadto wspieraniu pracy naszego układu odpornościowego. Nie bez przyczyny osoby, które są aktywne fizycznie rzadziej chorują i są bardziej odporne na wirusy i bakterie niż ci, którzy większość dnia spędzają za biurkiem. Ruch pomaga też w usuwaniu toksyn z organizmu, dzięki czemu nasza skóra prezentuje się młodziej i bardziej promiennie.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

One Comment

 • zdrowyduch commented on 27 października 2012

  To wszystko prawda – sport jest dla zdrowia bezcenny.
  Ale i tu nie wolno przeginać ( do czego Polacy mają tendencję). Sport tak, ale nie np 6 godzin dziennie gibanie po górach, bo to się skończy bólem nóg, rehabilitacjami i poszukiwaniem dobrego ortopeda (tych można wprawdzie znaleźć przez stronę ZnanyLekarz.pl , wybierając np dział polecani ortopedzi, ale czy na pewno chcemy by tak skończyła się przygoda ze sportem?).
  Wszystko ok, ale z umiarem koledzy i koleżanki, z umiarem!

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.