Dieta Montignaca

Dieta Montignaca to jedna z najskuteczniejszych diet odchudzających. Lata mijają, kolejne diety wciąż się pojawiają, a później tracą na popularności, a dieta Montignaca wciąż cieszy się sporym zainteresowaniem. To najlepszy dowód na jej niezawodność.

 

Dieta Montignaca bazuje na indeksie glikemicznym poszczególnych produktów. To wartość, która określa ilość glukozy, która zostanie dostarczona do krwi po spożyciu danego produktu. Im niższy indeks, tym bardziej sycący jest dany produkt.

 

Początkowo dieta została stworzona z myślą o osobach chorych na cukrzycę. Autor diety, Michelle Mintignac testował ją na samym sobie. Kiedy w przeciągu trzech miesięcy udało mu się stracić 15 kilogramów i to bez konieczności skrupulatnego wyliczania kalorii, uznano ją również za skuteczną dietę odchudzającą.

 

Co bardzo ważne dla osób, które chcą zgubić kilka zbędnych kilogramów, stosowanie diety Montignaca w praktyce jest proste i bezproblemowe. Nie musimy zwracać uwagę na kaloryczność produktów, które jemy. Ważny jest tylko ich indeks glikemiczny. Im niższy, tym lepiej. Gotowe tabele zawierające wartości indeksu glikemicznego dla poszczególnych produktów można znaleźć na wielu stronach internetowych.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Dieta Montignaca, 10.0 out of 10 based on 1 rating

One Comment

 • zdrowyduch commented on 5 stycznia 2013

  Dla cukrzyków to faktycznie jest bardzo dobra, porządnie opracowana dieta. Ja niestety z niej nie mogę skorzystać, ale odchudzam sie korzystając z zabiegów i masaży, suplementy tylko zalecone przez dietetyka i zielona kawa (wspomaga skuteczne odchudzanie).

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 4.0/5 (1 vote cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.