Cytryna – co warto o niej wiedzieć?

Zdecydowana większość naszych rodaków traktuje cytryny wyłącznie jako smaczny, aromatyczny dodatek do herbaty. Tymczasem tkwi w nich o wiele większy potencjał, który warto wykorzystać.

 

Cytryna to owoc zaliczany do rodziny rutowatych. Na tle innych wyróżnia ją przede wszystkim bardzo wysoka zawartość witaminy C. Z tego względu cytryna może być traktowana jako jeden z najtańszych i najbardziej skutecznych naturalnych leków. Regularne spożywanie cytryny, najlepiej w stanie surowym, sprzyja wzmacnianiu naszej odporności. Z powodzeniem można traktować ją jako bardzo dobry substytut suplementów diety sprzedawanych w aptekach.

 

Po cytrynę warto sięgnąć także wtedy, gdy cierpimy na awitaminozę. Wysoka zawartość soli mineralnych i witamin szybko podstawi nas na nogi. Płukanie gardła sokiem z cytryny pomaga natomiast w leczeniu wielu infekcji tego narządu.

 

Cytryna doskonale sprawdza się także w przypadku problemów z cerą. Pomaga w usuwaniu trądziku i przebarwień, przywracając skórze promienny wygląd.

 

Pomysłów na wykorzystanie cytryny w kuchni jest całe mnóstwo, począwszy od zup, poprzez sosy, aż po ciasta. Zdecydowanie nie warto ograniczać się wyłącznie do dodawania jej do herbaty.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)