Cukrzyca po 60tce

 Cukrzyca to jedna z najbardziej rozpowszechnionych chorób w naszym kraju. Jej objawy mogą skutecznie utrudnić normalne funkcjonowanie, a w przypadku osób po 60tym roku życia mogą być szczególnie niebezpieczne. Skutecznym sposobem na złagodzenie objawów cukrzycy okazuje się utrata zbędnych kilogramów.

 

Odchudzanie sprawia trudności wielu młodym ludziom, nic dziwnego, że starsi mają problemy ze zrzuceniem wagi. Podstawowym czynnikiem, który ułatwia proces odchudzania jest ruch. W przypadku osób po 60tce mogą to być regularne spacery z psem, czy marsz z kijami do nordic-walking. Treningi nie muszą być wyczerpujące, ważne jednak, by pamiętać o nich każdego dnia.

 

Kolejny problem to dieta. Trudno przekonać starsze osoby do zmiany ich przyzwyczajeń w tej kwestii. Warto jednak zaznaczyć, że mają one pewien atut, którego brakuje młodym osobom, a mianowicie mnóstwo wolnego czasu. Warto wykorzystać go na przygotowywanie zdrowych, pełnowartościowych posiłków. Przy odrobinie dobrych chęci można wyeliminować z diety wszystkie wysoko przetworzone produkty. Już dzięki temu objawy cukrzycy z pewnością staną się mniej dokuczliwe. Odchudzanie ma też duże znaczenie w profilaktyce antycukrzycowej.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)