By starszym żyło się lepiej

Opieka geriatryczna w naszym kraju często pozostawia jeszcze sporo do życzenia. Wiele starszych osób nie leczy się u specjalisty, ale często od lat odwiedza tego samego lekarza, który nie zawsze jest w stanie im pomóc.

757780_spring_in_londonWarto zdawać sobie sprawę, że starsi ludzie często nawet nie mają świadomości tego, jakie mają możliwości. Rola młodszych, a więc dzieci, czy wnuków, które się nimi zajmują polega między innymi na tym, by im to uświadomić. Na pierwszą wizytę dobrze jest wybrać się wspólnie po to, by przekonać się, jakie podejście do pacjenta ma wybrany lekarz.

Zbliżające się Dzień Babci i Dzień Dziadka to dobra okazja do podjęcia tematu opieki geriatrycznej w rozmowie. Wspólnie z pewnością łatwiej będzie wybrać odpowiednią poradnię i lekarza, który mógłby zająć się dziadkami.

Osobną kwestią jest to, że rozwój geriatrii w naszym kraju wciąż jest jeszcze zbyt wolny, przede wszystkim ze względu na niewystarczającą ilość środków przeznaczanych na tę dziedzinę. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zbiera pieniądze między innymi na godną opiekę medyczną dla seniorów pomoże coś zmienić w tym względzie, a przede wszystkim zwiększy świadomość społeczną.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
By starszym żyło się lepiej, 10.0 out of 10 based on 1 rating

One Comment

 • zdrowyduch commented on 28 stycznia 2013

  Oby z czasem było lepiej

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 4.5/5 (2 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.