Alternatywa dla kawy

Yerba mate to nie nowość, jednak w naszym kraju stała się popularna bardzo niedawno. Tym bardziej warto więc zainteresować się nią nieco bliżej i poszerzyć swoją wiedzę na jej temat.

 

Mate jest bardzo pobudzająca. Jej działanie często porównuje się do działania kawy, z tym że yerba jest znacznie lepiej przyswajalna przez nasz organizm. W jej składzie znajdziemy również kofeinę, odpowiadającą za pobudzające działanie kawy.

 

Ponadto yerba mate zawiera witaminę B1, czyli tiaminę. Odpowiada ona za prawidłową pracę większości komórek, przede wszystkim zaś komórek nerwowych, zapewniając dodatkowe wsparcie dla naszego organizmu. Jej nadmiar nie jest magazynowany, ale wydalany razem z moczem, dlatego tak ważne jest, by regularnie dostarczać ją naszemu organizmowi.

 

Yerba mate ma charakterystyczny gorzkawy smak, który nie każdemu odpowiada. Jedni potrafią od razu docenić jej szlachetny smak, inni potrzebują na to nieco więcej czasu. W każdym przypadku nie warto od razu się do niej zniechęcać, nawet jeśli początkowo mamy pewne obiekcje do jej smaku. Efekty jej działania zdecydowanie są tego warte.

 

Regularne spożywanie yerba mate podnosi bystrość umysłu i refleks. Zwiększa też wytrzymałość i odporność na stres, co w dzisiejszych zabieganych czasach zdecydowanie nie jest bez znaczenia.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)