Alergia na mleko u dzieci

W dzisiejszych czasach alergie z dnia na dzień są coraz powszechniejsze. Większość dzieci ma jakieś uczulenia, a niektóre z nich potrafią być naprawdę uciążliwe. Należy do nich chociażby alergia na mleko, a konkretnie na białka w nim zawarte.

 

Po spożyciu zwykłego mleka dziecko ma wysypkę pod kolanami i w zgięciach łokciowych. Można zauważyć także przesuszoną, szorstką skórę, szczególnie na policzkach. Objawom widocznym na pierwszy rzut oka towarzyszą także problemy z trawieniem, wymioty, biegunka oraz uporczywy katar i kaszel.

 

Po zaobserwowaniu takich objawów u swojego malucha należy w pierwszej kolejności odstawić mleko i wszystkie produkty mleczne. Dotyczy to również sporej części słodyczy, co w przypadku starszych dzieci okazuje się zwykle najtrudniejsze do zniesienia. Produkty mleczne powinny odstawić także mamy, które karmią piersią dziecko z alergią.

 

Jak powinniśmy sobie radzić, gdy nasze dziecko cierpi na alergię na mleko? Przede wszystkim zachować spokój. Unikanie wszelkich produktów mlecznych w diecie z pewnością nie jest proste, ale szybko można w tym dojść do wprawy. Bardzo pocieszające jest też to, że spora część dzieci wyrasta z alergii na mleko mniej więcej do 3 roku życia.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

One Comment

 • tralley commented on 1 sierpnia 2012

  To może być też pierwszy objaw nietolerancji laktozy i wtedy to już lepiej sięgnąć po jakąś fachową lekturę, żeby dziecku nie zaszkodzić podczas podawania mu posiłków.
  Dobra książka o nietolerancji laktozy (podaję przykład) pomoże zrozumieć skalę problemu i dobrać dietę..

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.