Aktywność seksualna po 60tce

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że przejście na emeryturę nie musi być jednoznaczne z rezygnacją z wszelkiej aktywności seksualnej. Wręcz przeciwnie – dla osób po 60tce seks nabiera zupełnie innego wymiaru.

 

Małżeństwa, które dotrwały wspólnie do tak dojrzałego wieku doskonale znają swoje potrzeby. Potrafią rozkoszować się bliskością fizyczną i czułością w sposób, jaki jest nieznany młodym ludziom. Nie ogranicza ich czas, nie muszą martwić się o to, że ktoś ich usłyszy, czy im przeszkodzi.

 

Oczywiście aktywność seksualna po 60tce niesie za sobą również pewne problemy i trudności. Wielu mężczyzn w tym wieku ma na przykład problemy z erekcją. Kobiety uskarżają się natomiast często na suchość pochwy. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że każdy z tych problemów można rozwiązać. Wizyta u lekarza lub stosowanie odpowiednich środków wspomagających wystarczy, by na nowo czerpać radość z seksu.

 

Aby móc cieszyć się bliskością fizyczną, należy zadbać o kondycję swojego organizmu. Seks to dla niego spory wysiłek, warto więc już zawczasu dbać o odpowiednią porcję aktywności fizycznej każdego dnia, chociażby wybierając się na spacery. Jeśli uda się nam utrzymać sprawność, seks wciąż będzie sprawiał nam przyjemność.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)