Aktywność fizyczna zimą

Spośród wielu czynników, które mają wpływ na nasze zdrowie i dobre samopoczucie, jednym z najważniejszych jest regularna aktywność fizyczna. O ile latem zwykle o tym pamiętamy, o tyle zimą często staramy się wypierać ten fakt z pamięci. To błąd! Zimą mamy całe mnóstwo sposobności do aktywności, które warto wykorzystać.

Najpopularniejszym zimowym sportem jest jazda na nartach. Niestety, nie każdy dysponuje stokiem położonym w niedalekiej odległości od domu. Rozwiązaniem może okazać się wypad na narty w czasie świąt lub ferii. Na kilka tygodni przed planowanym wyjazdem powinniśmy zacząć do niego przygotowania. Najlepsze efekty przynoszą regularne ćwiczenia na orbitreku, które są świetną alternatywą dla jazdy na nartach również w przypadku tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na wyjazd.

Kolejna ciekawa propozycja to jazda na łyżwach. Obecnie w niemal każdym większym mieście działają lodowiska, które oferują również wypożyczanie sprzętu. Warto przypomnieć sobie czasy dzieciństwa i wybrać się na małą przejażdżkę.

Ci, którzy mają dzieci mogą wybrać się z nim na sanki. Już samo ciągnięcie sanek z dziećmi to dobry trening. Jeśli dodatkowo zdecydujemy się na kilka zjazdów, z pewnością sprawi nam to mnóstwo przyjemności.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Aktywność fizyczna zimą , 10.0 out of 10 based on 1 rating

One Comment

 • zdrowyduch commented on 5 stycznia 2013

  A po narciarskiej zabawie na stoku, czy w międzyczasie fizycznej aktywności zimą polecam spróbować zielonej kawy – poprawia przemianę materii, sprawia, że jesteśmy syci, no i chudniemy:)
  Gdzie dostać?: Tutaj.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.