Aktywność fizyczna dla zdrowia

Sposobów na utrzymanie zdrowia i dobrej kondycji jest całe mnóstwo. Wystarczy zajrzeć na dowolny portal internetowy promujący zdrowy styl życia, by znaleźć tam mnóstwo różnorodnych porad na ten temat. Do tych, które przewijają się najczęściej należy z pewnością aktywność fizyczna.

 

Wielu z nas słysząc o aktywności fizycznej ma przed oczami wyczynowe uprawianie sportu. Reakcja jest natychmiastowa – „Nie dam rady”, „To nie dla mnie”, „Nigdy nie byłem dobry w sporcie”. Tymczasem aktywność fizyczna, która pozytywnie wpływa na nasze zdrowie może wyglądać zupełnie inaczej.

 

Na początek warto zacząć od spacerów. Jeśli masz psa, sprawa jest nieco prostsza. Jeśli nie, warto zaprosić do towarzystwa jakąś koleżankę, której również zależy na poprawieniu swojej kondycji. Spacery nie muszą być początkowo długie, ani zbyt wymagające. Pół godziny dziennie w zupełności wystarczy.

 

Z czasem, kiedy nasz organizm przyzwyczai się do regularnego wysiłku, możemy stawiać przed nim nieco większe wyzwania. Do spaceru warto dołożyć kijki do nordic walking, które odciążają stawy i zwiększają intensywność wysiłku. Można też zwiększyć tempo, tak by spacer przeszedł płynnie w marsz, a z czasem może i w trucht.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

One Comment

 • zdrowyduch commented on 9 listopada 2012

  Można też postawić na basen – jak ktoś słabszy ruchowo i na spacerach nie daje rady, to woda i pływanie, które jednak odciąża będą tu idealne. Można też wykorzystać zabiegi SPA oferowane w wielu ośrodkach – no tych nad morzem, one też pomogą ciału „stanąć” na nogi:))

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.