wózki do biegania

Aktywnie z dzieckiem

Młode mamy bardzo często pytają, kiedy mogą wrócić do aktywności fizycznej, jak mogą ją pogodzić z wychowywaniem dziecka. Wiadomo, że kondycja i wygląd kobiecego ciała po ciąży nie zawsze jest taki, jakiego młoda mama oczekuje. Na szczęście istnieją wózki do biegania, które rewelacyjnie pozwalają łączyć wychowanie dziecka, opiekę nad nim a także aktywność fizyczną. Na czym to polega?

Mimo dość nietypowego rozwiązania, rodzice takie rozwiązanie sobie wyjątkowo chwalą. Podkreślają, że wózki do biegania są całkiem sprawne, lekkie, można z nimi śmiało biegać. Jest to dla nich niezwykle wygodne rozwiązanie, które sprawia, że mogą nie tylko wychodzić na spacer, ale przede wszystkim zrzucać zbędne kilogramy. Jedyna zmiana dla biegającego polega na tym, że rączki opieka na wózku. Jest to dość znaczna zmiana, niemniej można się przyzwyczaić. Oczywiście nie do przecenienia jest również ta duża ilość czasu oszczędzonego, która sprawia, że można ćwiczyć i spędzać czas z dzieckiem jednocześnie. Jest to świetna opcja też dla dziecka, bowiem od początku uczy się aktywnego spędzania czasu. Oczywiście początkujący rodzice powinni najpierw maszerować, potem przejść w trucht a dopiero potem biegać. Powinni przyzwyczajać  się do tego stopniowo, tak jak ma to miejsce w przypadku typowego biegania.

Odpowiednio dobrane wózki do biegania są dobre nawet jak na polskie warunki. Do lasu, do parku, na ulice, wszędzie dają możliwość biegania. Bardzo łatwo się nimi manewruje, dzięki czemu pokonywanie kolejnych przeszkód nie jest trudne. Nie mniej ważny jest wygląd. Nowoczesne wózki do biegania cechują się niezwykłym designem, są zgrabne, sportowe, nowoczesne. Sprawdzają się również w mieszkaniach w bloku, są zwinne, lekkie, małe, dzięki czemu z powodzeniem zmieszczą się nawet w niewielkiej, przysłowiowej klitce. Dużą zaletą są także duże koła, ułatwiające manewrowanie.

Bieganie na stałe wpisało się w miejską aktywność, nie inaczej wygląda sytuacja w przypadku biegania z dzieckiem. Dlatego też w sklepach znajdziemy wiele wózków do biegania, wiele kolorów, parametrów, wzorów. Każdy z rodziców znajdzie dla siebie odpowiedni model. Co daje bieganie z dzieckiem? Nie tylko pozwala wrócić do kondycji sprzed ciąży, ale przede wszystkim zmniejsza ryzyko żylaków, usprawnia funkcję krążenia, pozwala ustąpić obrzękom, osłabia reakcje związane z huśtawką hormonalną. Sport to zdrowie a po porodzie nie trzeba z tego rezygnować. Dobór wózka nie jest trudny, dlatego rodzice na pewnie nie będą mieli z tym problemu.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.