Bądź aktywny zimą!

Zimą wielu z nas całkowicie rezygnuje z uprawiania sportu. Wychodzimy z założenia, że kiedy temperatury na zewnątrz utrzymują się na minusie, najlepiej jest zakopać się pod kocem i nie wychodzić z domu. Nic bardziej mylnego – zimą nasz organizm również potrzebuje odpowiedniej dawki aktywności. Jak możemy ją mu zapewnić?

1414403_winter_forestWarto wybrać się chociażby na basen. W dzisiejszych czasach w każdym większym mieście działa przynajmniej jeden basen, a ceny karnetów są coraz bardziej przystępne. Warto zainwestować chociażby w pojedynczy bilet i przekonać się, ile frajdy sprawia pływanie zimą. Nasz organizm z pewnością na tym zyska!

Dobrze jest też sprawdzić, czy w naszej okolicy działa jakiś klub fitness. Zajęcia zorganizowane wpływają bardzo motywująco na większość z nas. Co więcej, w towarzystwie ćwiczy się o wiele przyjemniej! Wspólne treningi to doskonała okazja do zawierania nowych znajomości.

Zimą nie powinniśmy rezygnować również z aktywności na świeżym powietrzu. Można wybrać się na długi spacer, na narty, łyżwy albo sanki z dzieciakami. Ważne, żeby nie zamykać się w czterech ścianach w oczekiwaniu na nadejście wiosny. Dzięki ruchowi będziemy mogli powitać ją w dobrym zdrowiu i fantastycznej kondycji.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bądź aktywny zimą!, 10.0 out of 10 based on 1 rating

One Comment

 • zdrowyduch commented on 10 marca 2013

  Podobno aktywność fizyczna dobrze robi nie tylko dla ciała, ale i ducha, a osoby, które uprawiają różne (nawet najbardziej niezawodowe) sporty, mają zwiększoną odporność psychiczną i dużo lepiej radzą sobie ze stresami. Moja pani psycholog (z rankingu na znanym lekarzu) namówiła mnie na biegówki tej zimy i wiecie co – mentalnie czuję się o niebo lepiej niz przez ostatnie 5 lat…
  polecam

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.